Google AdWords BÜTÇE PLANLAMASI

Google AdWords BÜTÇE Planlaması NEDİR ?

Bütçe Planlaması, Google AdWords reklam planlaması adımlarının son aşamasıdır. Buradaki asıl hedef “Minimum Reklam Maliyeti ile Maksimum Geridönüş” alınmasıdır. Birçok AdWords reklam yönetimi anlayışının aksine bizim için önemli olan Google AdWords reklamlarınızın sitenize ne kadar kullanıcı getirdiği değil, bu kullanıcıların satınalma potansiyelinin yüksekliğidir.

Bu sebeple AdWords kampanyalarındaki tıklama oranları ile web sitenizin satış oranları direk olarak karşılaştırılır. Bu karşılaştırma;

  • Siteye ilk kez giren kullanıcıların satınalma eğilimi
  • İki veya daha çok geri dönen kullanıcıların satınalma eğilimi

olarak ikiye ayrılır ve incelenir.

 

Diğer planlama adımları: Giriş Planlaması | Kurulum Planlaması

FMO CREATIVE, ADWORDS BÜTÇE PLANLAMASI : 

FMO CREATIVE olarak  Adwords  Bütçe Planlaması, Google AdWords reklamlarınızın, izafi olarak maliyetinin hesaplanması aşamasıdır.. Bu çalışma sırasında :

Google AdWords reklam kampanyalarının Tıklama Başı Maliyet hedeflemesi ve ücretlendirmeleri yapılır.

Belirlenen reklam stratejisi ile uyumluluk gösreten arama sonuçlarındaki Gösterim Pozisyonları değerlendirilir.

Seçilen reklam stratejisi gereği FMO CREATIVE ’e özgü “LOKOMOTİF REKLAM KAMPANYASI” ve bu kampanyanın barındırdığı kelime grupları analiz edilir.

Reklam stratejisi sınır değerleri gözönünde bulundurularak Minimum Maliyet – Maksimum Trafik oranı hesaplanır.

Maliyeti yüksek kelime grupları için “Yüksek Kalite Puanı” hedefleyen web sayfaları sisteme adapte edilir.

Yukarıdaki adımların yapılandırılması tamamlandıktan sonra “Genel Reklam Maliyeti” hesaplanır.

FMO CREATIVE ’in deneyimli ekibi, Reklam Programının, Maliyet Programı ile arasındaki organik bağlantıları FMO CREATIVE ’in belirlediği formüller ile kontrol eder ve bu formülasyon sonucu değer Pozitif görüldüğünde Reklam Kampanyası Google AdWords ağına dahil edilir.

Tüm planlama adımları, Bütçe Planlaması adımında uygun görülen şekilde değerlendirildikten sonra Pozitif değerlendirme alamayan reklam programları için yeniden değerlendirme yapılır ve bu 2. değerlendirme süreci FMO CREATIVE çalışması olup ücretlendirilmez.

 

 Giriş Planı | Kurulum Planı

Google Adwords İpucu : Kalite Puanı reklam verdiğiniz kelimeler ile reklamlarınızın ve web sitenizin ne kadar ilgili olduğunu belirten bir puanlamadır. Kalite Puanınız ne kadar yüksekse Tıklama Başı Maliyet’iniz (TBM) o kadar düşük olur.

 

 

GOOGLE ADWORDS REKLAMI NEDİR ?


Google AdWords Reklamcılık Programı internet’in en etkili reklam araçlarından biridir. Basit bir anlatımla Google arama sonuçlarında, sektörünüzle ilgili aramalarda web siteniz belirli bir ücret karşılığı ilk sayfada yayınlanır. Böylece kullanıcılar bir hizmete veya ürüne ulaşmak için arama yaptıklarında sizi farkeder, ürünlerinizi inceler ve alışveriş yaparlar. Ancak Google AdWords Reklamcılık Programı, kullanımda olduğu kadar kolay bir şekilde yapılandırılmaz. Sektörel stratejileri ve reklam teknikleri vardır. Burada FMO CREATIVE reklamlarınızın en iyi şekilde performans göstermesi için sizin adınıza çalışır.

ADWORDS


YouTube Reklamları nedir ? Nasıl Yayınlanır ?


YouTube, çağın video çılgınlığı. “Broadcast Yourself” ( Kendi Yayının! ) sloganı ile ortaya çıkmış bir video paylaşım projesi. Öyle ki, film fragmanlarından, dizilere, komik videolardan, eski yayınlara herşeyi bulabildiğiniz bir video arşivi. İnsanların özel videoları izlemek için aradıkları, saatlerini ekran başında o videoları izleyerek geçirdikleri bir alanı reklamlarınızla değerlendirmek istemez misiniz? FMO CREATIVE , en yoğun izlenen videolarla veya sektörünüz için özel kurguladığı video yayınlarıyla, sizinle yaptığı rörportojlarla web siteniz için YouTube’u bir reklam alanına dönüştürüyor. Sürekli geliştirdiğimiz video arşivimizle YouTube’da arama oranlarımızı yüksek tutuyoruz. Böylece videolarımıza reklam vermek isteyen web sitesi sahiplerine aktif bir kullanıcı çerçevesi sunuyoruz. 4 yıla yaklaşan YouTube hesabımızda yaklaşık 2000 video ve günlük 120.000 izlenme olanağımız bulunuyor. Websitenizi, hizmetinizi yada ürünlerinizi bu aktif kullanıcı kitlesine tanıtmanız, oldukça kolay. Sadece FMO CREATIVE ‘in sunduğu bu hizmet sizi YouTube gibi dünyaca bilinen bir platformda en ön sıralara taşıyacak.

YOU TUBE


FaceBook Reklam Nedir ? FaceBook Reklam Nasıl Kullanılır ?


FaceBook! En büyük sosyal ağ. İnsanların sosyal ilişikilerini internet üzerinden paylaşabildikleri muhteşem bir platform. 2004 yılında kurulan 2007 yılında dünya kullanıcılarına açılan bu sosyal ağ web sitesi, kullanıcılarının alışkanlıklarına göre sınıflandırılabilmesinden dolayı en etkili reklam alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. FaceBook reklamları ücretli olduğundan, reklam stratejiniz çok önemlidir. Yaş gruplarına, bay-bayan ayrımlarına, okul, iş ve daha birçok gruplandırmaya göre reklamlarınız istediğiniz kişilere gösterilir. Ayrıca, FaceBook ‘ta kendinize ait bir grup oluşturup bu grup üyelerini etkinliklerinizden haberdar edebilirsiniz. Peki FMO CREATIVE Facebook için ne yapıyor? FMO CREATIVE FaceBook reklamlarınızı düzenler, size özel gruplar oluşturur, bu gruplara etkinliklerinizi bildirir, grup sayfanızın aktif olmasını sağlar, sürekli olarak grup sayfanıza kullanıcı yönlendirir. Bu sosyal ağ web sitesini sizin için yeni kullanıcılar bulabileceğiniz bir platforma dönüştürür. Tüm internet reklamcılık programlarında olduğu gibi, FaceBook ‘ta da ihlal edilmemesi gereken kurallar vardır. FMO CREATIVE tüm bu kuralları ihlal etmeden sizin için en verimli reklam stratejisini belirler ve bu çerçevede sizi FaceBook ‘ta tanıtır.

FACEBOOK


Twitter Reklam Nedir ? Twitter Reklam Nasıl Kullanılır ?


Çok Yakında Sizler ile..

TWITTER


FMO CREATIVE Destek Politikası


FMO CREATIVE hizmet sağladığı tüm kullanıcılarınıa eşit seviyede destek verir. Bir kullanıcının faydalandığı hizmet ile ilgili sorunu maksimum 3 iş günü içerisinde çözümlenir. FMO CREATIVE, kullanıcılarının haklarını hiçbir şekilde ihlal etmeyeceğini, kullanıcılarının FMO CREATIVE ile ilgili tüm şikayetlerini değerlendireceğini peşin olarak kabul eder. Kullanıcıların destek talepleri ancak ” İLETİŞİM FORMU ” doldurulduktan ve tarafımıza ulaştıktan sonra değerlendirilmeye alınır. Yada tarafımıza mail atmanız gerekmektedir. Kullanıcılarımız bu formun elimize ulaştığına ve değerlendirilmeye alındığına dair bilgilendirilir. Sorun tam olarak tespit edilip çözüme ulaştırılana kadar FMO CREATIVE çalışmalarına devam eder. Kullanıcılarımızın verilen hizmeti sağlıklı bir şekilde almaları için, FMO CREATIVE tüm kontrolleri düzenli ve peryodik şekilde yapar. Bu kontroller sırasında tespit edilen sorunlar önce kullanıcılara bildirilir. Aksi bir durum tarafımıza bildirilmediyse bu sorun kullanıcı sorunu olarak kayıt altına alınır. FMO CREATIVE destek paketleri, hizmet paketleri ile kesişmediği sürece ücretlendirilmez. FMO CREATIVE destek bölümü sadece iş günleri içinde ve iş saatleri arasında hizmet verir.

DESTEK