Google AdWords GİRİŞ PLANLAMASI

Google AdWords GİRİŞ Planlaması NEDİR ?

Google AdWords Reklam Programı kurulum öncesi yapılandırmaları, sektör araştırması, uyumluluk derlemeleri ve daha birçok optimizasyon seçeneği “Giriş Planlaması” içerisinde değerlendirilir. Sektörünüzle ilgili reklamverenlerin tespit edilmesi ve reklam pozisyonları bu planlama içinde gözdengeçirilir. Özenli bir çalışma sonrası reklam kampanyalarınız için gerekli kelime ve kelime öbekleri toplanır.

Kelime ve kelime öbeği toplanması sırasında, “FMO CREATIVE Reklam Kelimeleri Tespit Teknikleri” kullanılır. Bu teknikler iki ana kural üzerine kuruludur.

  • Sektörünüzle ilgili en popüler arama kelimeleri tespiti.
  • Arama trafiğini etkileyecek, negatif kelime ve kelime öbekleri tespiti.

 

Diğer planlama adımları: Kurulum Planlaması | Bütçe Planlaması

 

FMO CREATIVE, ADWORDS  GİRİŞ PLANLAMASI :

Google AdWords internet reklamcılığının en etkili uygulamasıdır. Ancak bu uygulamayı doğru kullanabilmek ve geri dönüş alabilmek için hakim olunması gereken birçok nokta mevcut. FMO CREATIVE uzun araştırmalar sonucu edindiği bu hakimiyet doğrultusunda sizlere hizmet sunmaktadır.

Google AdWords girişi kolay, yönetimi zor bir reklam uygulamasıdır. Gerek Google reklam politikaları uygulamaları gerekse reklam tekniklerinin çeşitliliği ve sektöre göre değişim göstermesi Google AdWords reklamcılık programını yönetilmesi uzmanlık isteyen bir platform haline getiriyor. Burada, internet reklamcılığını iyi bilen bir uzmandan destek almak reklam verenler için hem daha ekonomik hemde asıl hedefe yönelik bir çalışma oluyor.

Google AdWords İnternet Reklamcılığı verdiğiniz hizmeti, hedef müşteri kitlesine ulaştırmak için kullanılan bir reklam aracıdır. Bütçeniz ne olursa olsun, Google AdWords hizmet verdiğiniz sektöre dayalı olarak belirttiğiniz kelimeler ve/veya kelime öbekleri arandığında müşterilerinize verdiğiniz hizmet hakkında ön bilgi verip, bu arama sonuçlarına göre müşterilerinizi sitenizdeki hizmet ayrıntıları sayfasına yönlendirerek çalışır.

Google AdWords Reklamcılık programı danışmanlığı sadece reklam uygulamaları için geçerli olup, doğal arama sonuçlarına yönelik SEO çalışması içermez.

Ancak burada amaç, reklamınızın en ilgili arama sonuçlarında gösterilmesi için optimize edilmesidir. Gelişen internet teknolojileriyle birlikte Google AdWords altyapısı da sürekli yenilenmektedir. Bir AdWords Reklam portföyü yönetmek için bu altyapıları ve kullanılan teknikleri iyi bilmek gerekir. Birçok sektör için farklı arama teknikleri olduğundan, AdWords kullanımı oldukça komplike bir hal almıştır.

Bizim verdiğimiz hizmet ise, bu farklı arama teknikleri üzerinde uzun süreler yaptığımız araştırma-geliştirme çalışmalarını, AdWords Reklam platformunu kullanmak isteyen kullanıcılara sunmaktır.

Çalışmalarımız sırasında işleyen Giriş Planlaması süreci aşağıdaki gibidir.

Müşterimizin reklama çıkmak istediği sektör ve/veya hizmet araştırılır.

  • Bu sektör ve/veya hizmet için yapılan arama kelimeleri ve/veya kelime öbekleri tespit edilir.
  • İlgili sektörel kelimelerde reklam yapan rakip firmaların pozisyonları tespit edilir ve değerlendirilir.
  • Reklam kelimeleri ve/veya kelime öbeklerinin izafi arama trafiği hesaplanır.
  • Arama trafiğine bağlı olarak reklam pozisyonları tahmini.

Giriş Planlaması sırasında elde edilen veriler reklam veren ile paylaşılır. Bu aşamadaki strateji karşılıklı görüşmeler ile belirlenir. Giriş Planlanmasının tamamlanması ve belirlenen reklam stratejisinin oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılmak üzere Kurulum Planlaması ‘na geçilir.

 Kurulum Planı | Bütçe Planı

Google Adwords İpucu : Kalite Puanı reklam verdiğiniz kelimeler ile reklamlarınızın ve web sitenizin ne kadar ilgili olduğunu belirten bir puanlamadır. Kalite Puanınız ne kadar yüksekse Tıklama Başı Maliyet’iniz (TBM) o kadar düşük olur.

 

 

GOOGLE ADWORDS REKLAMI NEDİR ?


Google AdWords Reklamcılık Programı internet’in en etkili reklam araçlarından biridir. Basit bir anlatımla Google arama sonuçlarında, sektörünüzle ilgili aramalarda web siteniz belirli bir ücret karşılığı ilk sayfada yayınlanır. Böylece kullanıcılar bir hizmete veya ürüne ulaşmak için arama yaptıklarında sizi farkeder, ürünlerinizi inceler ve alışveriş yaparlar. Ancak Google AdWords Reklamcılık Programı, kullanımda olduğu kadar kolay bir şekilde yapılandırılmaz. Sektörel stratejileri ve reklam teknikleri vardır. Burada FMO CREATIVE reklamlarınızın en iyi şekilde performans göstermesi için sizin adınıza çalışır.

ADWORDS


YouTube Reklamları nedir ? Nasıl Yayınlanır ?


YouTube, çağın video çılgınlığı. “Broadcast Yourself” ( Kendi Yayının! ) sloganı ile ortaya çıkmış bir video paylaşım projesi. Öyle ki, film fragmanlarından, dizilere, komik videolardan, eski yayınlara herşeyi bulabildiğiniz bir video arşivi. İnsanların özel videoları izlemek için aradıkları, saatlerini ekran başında o videoları izleyerek geçirdikleri bir alanı reklamlarınızla değerlendirmek istemez misiniz? FMO CREATIVE , en yoğun izlenen videolarla veya sektörünüz için özel kurguladığı video yayınlarıyla, sizinle yaptığı rörportojlarla web siteniz için YouTube’u bir reklam alanına dönüştürüyor. Sürekli geliştirdiğimiz video arşivimizle YouTube’da arama oranlarımızı yüksek tutuyoruz. Böylece videolarımıza reklam vermek isteyen web sitesi sahiplerine aktif bir kullanıcı çerçevesi sunuyoruz. 4 yıla yaklaşan YouTube hesabımızda yaklaşık 2000 video ve günlük 120.000 izlenme olanağımız bulunuyor. Websitenizi, hizmetinizi yada ürünlerinizi bu aktif kullanıcı kitlesine tanıtmanız, oldukça kolay. Sadece FMO CREATIVE ‘in sunduğu bu hizmet sizi YouTube gibi dünyaca bilinen bir platformda en ön sıralara taşıyacak.

YOU TUBE


FaceBook Reklam Nedir ? FaceBook Reklam Nasıl Kullanılır ?


FaceBook! En büyük sosyal ağ. İnsanların sosyal ilişikilerini internet üzerinden paylaşabildikleri muhteşem bir platform. 2004 yılında kurulan 2007 yılında dünya kullanıcılarına açılan bu sosyal ağ web sitesi, kullanıcılarının alışkanlıklarına göre sınıflandırılabilmesinden dolayı en etkili reklam alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. FaceBook reklamları ücretli olduğundan, reklam stratejiniz çok önemlidir. Yaş gruplarına, bay-bayan ayrımlarına, okul, iş ve daha birçok gruplandırmaya göre reklamlarınız istediğiniz kişilere gösterilir. Ayrıca, FaceBook ‘ta kendinize ait bir grup oluşturup bu grup üyelerini etkinliklerinizden haberdar edebilirsiniz. Peki FMO CREATIVE Facebook için ne yapıyor? FMO CREATIVE FaceBook reklamlarınızı düzenler, size özel gruplar oluşturur, bu gruplara etkinliklerinizi bildirir, grup sayfanızın aktif olmasını sağlar, sürekli olarak grup sayfanıza kullanıcı yönlendirir. Bu sosyal ağ web sitesini sizin için yeni kullanıcılar bulabileceğiniz bir platforma dönüştürür. Tüm internet reklamcılık programlarında olduğu gibi, FaceBook ‘ta da ihlal edilmemesi gereken kurallar vardır. FMO CREATIVE tüm bu kuralları ihlal etmeden sizin için en verimli reklam stratejisini belirler ve bu çerçevede sizi FaceBook ‘ta tanıtır.

FACEBOOK


Twitter Reklam Nedir ? Twitter Reklam Nasıl Kullanılır ?


Çok Yakında Sizler ile..

TWITTER


FMO CREATIVE Destek Politikası


FMO CREATIVE hizmet sağladığı tüm kullanıcılarınıa eşit seviyede destek verir. Bir kullanıcının faydalandığı hizmet ile ilgili sorunu maksimum 3 iş günü içerisinde çözümlenir. FMO CREATIVE, kullanıcılarının haklarını hiçbir şekilde ihlal etmeyeceğini, kullanıcılarının FMO CREATIVE ile ilgili tüm şikayetlerini değerlendireceğini peşin olarak kabul eder. Kullanıcıların destek talepleri ancak ” İLETİŞİM FORMU ” doldurulduktan ve tarafımıza ulaştıktan sonra değerlendirilmeye alınır. Yada tarafımıza mail atmanız gerekmektedir. Kullanıcılarımız bu formun elimize ulaştığına ve değerlendirilmeye alındığına dair bilgilendirilir. Sorun tam olarak tespit edilip çözüme ulaştırılana kadar FMO CREATIVE çalışmalarına devam eder. Kullanıcılarımızın verilen hizmeti sağlıklı bir şekilde almaları için, FMO CREATIVE tüm kontrolleri düzenli ve peryodik şekilde yapar. Bu kontroller sırasında tespit edilen sorunlar önce kullanıcılara bildirilir. Aksi bir durum tarafımıza bildirilmediyse bu sorun kullanıcı sorunu olarak kayıt altına alınır. FMO CREATIVE destek paketleri, hizmet paketleri ile kesişmediği sürece ücretlendirilmez. FMO CREATIVE destek bölümü sadece iş günleri içinde ve iş saatleri arasında hizmet verir.

DESTEK